NAPSALA JSEM PRO VÁS KNIHU

Tentokrát se nejedná o 
e-book, ale o skutečnou knihu, kterou můžete kdykoli vytáhnout ze své knihovničky a najít v ní to, s čím si v češtině nevíte rady.

KOMU JE KNIHA URČENA?

Odpověď je jasná už podle názvu knihy ČEŠTINA PRO VŠECHNY.

Své češtinářské obzory si tedy mohou rozšířit:

 • Žáci školou povinní,
 • studenti středních a vysokých škol,
 • rodiče těchto žáků a studentů,
 • senioři, kteří čas od času pomáhají svým vnoučatům s domácími úkoly,
 • učitelé (nejen češtináři)
 • a vůbec všichni, kterým není lhostejná úroveň psaného (i mluveného) projevu v češtině.

CO V KNIZE NAJDETE?

 • Obávané psaní čárek ve větách,
 • psaní velkých písmen,
 • koncovky -ovi/-ovy,
 • psaní číslic a číslovek,
 • psaní mě/mně,
 • shodu přísudku s podmětem,
 • psaní s/z.

a mnoho dalších češtinářských zádrhelů, které už nemusíte složitě vyhledávat. Stačí otevřít knihu na té správné stránce.

JAK S KNIHOU PRACOVAT?

Žádné strachy, není to nic složitého. Všechna slova a češtinářské pojmy jsem seřadila pěkně podle abecedy.

Zajímá vás například psaní velkých písmen? Pak stačí nalistovat kapitolu V, konkrétně Velká písmena.

Potřebujete poradit s psaním slov nabít/nabýt? Najdete je v kapitole N.

Váháte, jak správně napsat zkratku pro „paní“? Odpověď na vás čeká v kapitole P.

KDE SI KNIHU KOUPÍTE?

CO O KNIZE NAPSALI JEJÍ ČTENÁŘI?

Již jsem si ji přečetla. Je naprosto úžasná a budu ji doporučovat ředitelce ZŠ. Byla bych ráda, aby byla součástí výuky českého jazyka. Pro žáky je to velmi účinná pomůcka na přijímací zkoušky.
Alexandra Maláučitelka 1. stupně, ZŠ Dobříš
Knihu jsem si objednala, už obdržela a jsem z ní nadšená! Vše pěkně vysvětleno a ukázáno na příkladech! Jste úžasná, fandím vaší práci! Knihu určitě využijí i moji synové. Čeština je složitá, ale dá se naučit. Já jsem byla z té knihy tak nadšená, že jsem musela reagovat! Konečně je na trhu něco, co je opravdu srozumitelné! A děkuji vám za možnost zdokonalování v češtině.
Anna Boháčková MazáčováKobylí
Zakoupila jsem si knihu Čeština pro všechny a je super. Mám dceru ve 3. třídě, tak ji máme obě jako rychlou pomůcku. Doporučila jsem ji i kamarádce, která je z Ukrajiny. Moc se jí líbila a hned si ji šla taky zakoupit. Moc jí pomáhá, protože v písemné komunikaci má kamarádka mezery. Je to taková její 1. pomoc.
Ivana Majerčíková ŠetelíkováPraha
Jelikož ráda sleduji příspěvky paní Eriky, na její knihu jsem byla zvědavá. Dnes mohu říci, že mě velmi mile překvapila. Čeština pro všechny je skutečně pro všechny, líbí se mi přehledné řazení a jednoduché vyhledávání konkrétních jevů. Ty jsou jasně a srozumitelně vysvětleny, často je doprovází velmi zajímavé ilustrace (můj oblíbený Marťan). V publikaci jsem objevila i spoustu nových výrazů, které jsem dosud neznala. Knihu často používá i moje náctiletá dcera, ráda si v ní i jen tak listuje. Tato sympatická příručka se stala nedílnou součástí naší knihovny.
Lucie ČeperováBrno, pedagog

O AUTORCE

Mgr. Erika Hanáčková, nar. v roce 1975 ve Vyškově, absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a občanská výchova.

Deset let učila češtinu na základní škole.
Po rodičovské dovolené se rozhodla pro podnikání v oblasti češtiny. V roce 2016 založila projekt Čeština pro všechny, v rámci kterého nyní působí jako korektorka, copywriterka, redaktorka, blogerka a soukromá lektorka českého jazyka.

Najdete ji také na webu www.erikahanackova.cz nebo na Facebooku, kde se s nadšením stará o skupiny Čeština pro všechnyStudenti a učitelé češtiny.

PÁR SLOV O KNIZE (anotace)

Kniha je určena všem, kteří používají češtinu ve svém soukromém i pracovním životě, tedy žákům, studentům i dospělým různého věku a rozmanitých profesí. Autorka vysvětluje odlehčeně a jednoduše ty pravopisné jevy, ve kterých se často chybuje. Objasňuje například obávané psaní i/y, psaní velkých písmen, psaní mě/mně, s/z, interpunkci (psaní čárek) a podobně.

S pomocí knihy se čtenáři naučí psát správně, aby už nemuseli mít obavy ze svých jazykových nedostatků. Vyzrají tak nejen na spoustu pravopisných chytáků, ale seznámí se i s významem některých problematických slov. A dost možná si pak češtinu oblíbí, či dokonce zamilují podobně jako autorka této knihy.

PODÍVEJTE SE TAKÉ
NA DRUHOU KNIHU

Pravopis pro všechny (2022)