Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Korektury textu

Nevíte si rady s textem?

10 let byly opravy textu mým denním chlebem.

Mnozí žáci mě za ně proklínali, jiní pak s nadšením vyhledávali.

 Ráda jsem jim byla nablízku, když je zaskočil nějaký ten češtinářský špek.

A teď jsem tu, abych pomohla i vám. Ve vašich textech odhalím chyby pravopisné  a gramatické, nepřehlédnu ani drobné překlepy či chyby z nepozornosti. Bude-li to váš text vyžadovat, provedu i jeho stylistickou úpravu.

Jmenuji se Erika.

Čeština je mou celoživotní vášní a koníčkem. Vystudovala jsem obor český jazyk a literatura na Masarykově univerzitě v Brně. Dvacátým rokem předávám zkušenosti svým žákům a klientům.
I vám ráda s češtinou poradím, kdykoli budete potřebovat. 

Jsem tu proto, abych vás provedla temnými zákoutími našeho mateřského jazyka a ukázala vám, že i čeština může být zábavná. 

 

Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-bookůVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) Pravopis pro všechny (2022).
Mgr. Erika Hanáčkováautorka projektu Čeština pro všechny, blogu www.erikahanackova.cz

Ve své praxi se často setkávám se vzdělanými lidmi, kteří bohužel nedbají na úroveň svého písemného projevu.

Ba co víc, ani se o ni nesnaží. A tím škodí především sami sobě. U řady klientů pak ztratí důvěru dříve, než ji vybudují. Po několika chybných řádcích a pár (zdánlivě nepodstatných) překlepech je vymalováno.

Klient si text nepřečte do konce (protože se v tom množství chyb ztratí) a raději rychle mizí ke konkurenci. 

Bez obav, to nebude váš případ! Vše vylepším tak, abyste byli spokojeni. 

Uvědomuji si, že vaše texty jsou vaší vizitkou a že jejich prostřednictvím promlouváte ke svým klientům.

Proto nehodlám příliš zasahovat do vašeho osobitého stylu vyjadřování.

Pokud si lámete hlavu s češtinou a gramatickými chybami, doporučuji se obrátit na Eriku. Jsem ráda, že mi nejenže opravila mé chyby v textu, ale také mě upozornila, v čem nejvíce chybuji a pro příště se můžu těmto chybám vyvarovat. Její jednání se mi velmi líbilo, jelikož mě pravidelně informovala o průběhu korektur a v poměrně krátkém čase jsem měla zpátky svůj dokument zkontrolovaný a opravený. Takže přestaňte bojovat s češtinou a nebojte se požádat o pomoc.
Veronika Janečková, www.veronikajaneckova.cz Učím lidi, jak najít víru v sebe a plnit si svá přání.
Velmi Vám děkuji za skvěle odvedenou práci při korektuře textů. Od prvopočátku jsem věděla, že s Vašimi službami budu spokojena. Perfektní komunikace, dobrá cena, expresní termín dodání přes víkend a příjemné jednání.
Barbora MalotováSTUDIO IMAGE 2000, reklamní a marketingová společnost

Jak bude probíhat naše další komunikace a spolupráce?

 • 1. KROK – OBJEDNÁNÍ KOREKTURY
  Na váš text se budu těšit na e-mailové adrese cestina@erikahanackova.cz. Do předmětu uveďte „Korektury textu“. Popřípadě vyplňte formulář níže a já vás co nejdřív zkontaktuji. Napíšete mi, co po mně vlastně chcete, a já už si s tím poradím.
 • 2. KROK – CO BUDE NÁSLEDOVAT
  Jakmile ke mně dorazí váš text, omrknu ho zkušeným okem. Podle množství úprav vám pak sdělím předpokládanou cenu.
 • 3. KROK – KOREKTURA
  Přichází moje chvíle, s nadšením se vrhám na váš text. (Vím, vypadá to teď asi podezřele, ale mě to skutečně baví!) Pokud mi něco nebude jasné, ozvu se vám. Jde mi o to, abyste byli s mou prací spokojeni. A věřím, že budete. Protože já pracuji nejen hlavou, ale i srdcem.
U Eriky oceňuji její profesionální jednání. Vždy odpověděla na každou mou otázku velmi rychle a chápavě. E-book jsem měl připravený k použití již během pár hodin a ještě mi překontrolovala spoustu stran navíc. Eriku doporučuji všem. Je to osobnost, která miluje český jazyk. Takže máte jistotu, že vaše texty budou tak, jak mají být. Bez překlepů a bez chyb.
Josef Hoang, josefhoang.czinfopodnikatel, Brighton, United Kingdom

Ve vašich textech opravím:

 • Pravopisné chyby
  zahrnují například obávané psaní i/y, velká písmena, psaní mě/mně, interpunkci (tedy čárky ve větách) a podobně.
 • Gramatické chyby
  například skloňování a časování slov, tvoření slov, skládání slov do vět. Češi s nimi většinou problémy nemají. Zato cizincům dokážou pěkně zamotat hlavu.
 • Stylistické chyby
  stavba vět, volba slov a podobně.

Ceník

(NS obsahuje asi 250 slov, pro puntičkáře pak 1 800 znaků včetně mezer.)

 • ZÁKLAD
  80 Kč za 1 normostranu.
 • STUDENT
  70 Kč za 1 normostranu (referáty, práce seminární, ročníkové, závěrečné, bakalářské, diplomové, doktorandské).
 • EXPRES DO 24 HODIN
  100 Kč za 1 normostranu (texty většího rozsahu dle dohody).
O tom, že požádám o spolupráci právě Eriku, jsem měla jasno od začátku. Potřebovala jsem korektury u výpravné publikace, kde jsem si opravdu nemohla dovolit případnou chybou zkazit úsilí celého týmu. A o Erice, kterou už několik let sleduji na Facebooku, vím, že je skutečný profesionál a že jí mohu plně důvěřovat. Znovu se mi to potvrdilo při naší spolupráci. Erika do textu zasahovala velice citlivě, i se mě zeptala, zda chci některé konkrétní výrazy v textu záměrně ponechat pro zachování autenticity mého vyprávění. Děkuji, jsem s výsledkem velmi spokojená a Eriku oslovím i příště.
Jolana Fišerová, www.jolanafiserova.czAutorka projektu Radost se radovat