Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Korektury textu

Nevíte si rady s textem?

10 let byly opravy textu mým denním chlebem.

Mnozí žáci mě za ně proklínali, jiní pak s nadšením vyhledávali.

 Ráda jsem jim byla nablízku, když je zaskočil nějaký ten češtinářský špek.

A teď jsem tu, abych pomohla i vám. Ve vašich textech odhalím chyby pravopisné  a gramatické, nepřehlédnu ani drobné překlepy  či chyby z nepozornosti. Bude-li to váš text vyžadovat, provedu i jeho stylistickou úpravu.

Jmenuji se Erika.

Čeština je mou celoživotní vášní a koníčkem. Vystudovala jsem obor Český jazyk a literatura na Masarykově univerzitě v Brně. Desátým rokem předávám zkušenosti svým žákům. I vám ráda s češtinou poradím, kdykoli budete potřebovat. 

Jsem tu proto, abych vás provedla temnými zákoutími našeho mateřského jazyka a ukázala vám, že i čeština může být zábavná. 

 

Mgr. Erika Hanáčková
Mgr. Erika Hanáčková
autorka projektu Čeština pro všechny, blogu www.erikahanackova.cz

Autorka e-booků 5 rad, jak se neutopit v češtině, 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Expertka,lektorka českého jazyka, korektorka, copywriterka, blogerka, nadšená propagátorka českého pravopisu a stylistiky. Zábavnou a jednoduchou formou vás naučí, jak se spisovně vyjadřovat a jak správně psát.

Ve své praxi se často setkávám se vzdělanými lidmi, kteří bohužel nedbají na úroveň svého písemného projevu. Ba co víc, ani se o ni nesnaží. A tím škodí především sami sobě. U řady klientů pak ztratí důvěru dříve, než ji vybudují. Po několika chybných řádcích a pár (zdánlivě nepodstatných) překlepech je vymalováno. Klient si text nepřečte do konce (protože se v tom množství chyb ztratí) a raději rychle mizí ke konkurenci.

Bez obav, to nebude váš případ! Vše vylepším tak, abyste byli spokojeni. 

Uvědomuji si, že vaše texty jsou vaší vizitkou a že jejich prostřednictvím promlouváte ke svým klientům.

Proto nehodlám příliš zasahovat do vašeho osobitého stylu vyjadřování.

 


Jak bude probíhat naše další komunikace a spolupráce?

 • 1. KROK – OBJEDNÁNÍ KOREKTURY
  Na váš text se budu těšit na e-mailové adrese cestina@erikahanackova.cz . Do předmětu uveďte „Korektury textu“. Popřípadě vyplňte formulář níže a já vás co nejdřív zkontaktuji. Napíšete mi, co po mně vlastně chcete, a já už si s tím poradím.
 • 2. KROK – CO BUDE NÁSLEDOVAT
  Jakmile ke mně dorazí váš text, omrknu ho zkušeným okem. Podle množství úprav vám pak sdělím předpokládanou cenu.
 • 3. KROK – KOREKTURA
  Přichází moje chvíle, s nadšením se vrhám na váš text. (Vím, vypadá to teď asi podezřele, ale mě to skutečně baví!) Pokud mi něco nebude jasné, ozvu se vám. Jde mi o to, abyste byli s mou prací spokojeni. A věřím, že budete. Protože já pracuji nejen hlavou, ale i srdcem.

Ve vašich textech opravím:

 • Pravopisné chyby
  zahrnují například obávané psaní i/y, velká písmena, psaní mě/mně, interpunkci (tedy čárky ve větách) a podobně.
 • Gramatické chyby
  například skloňování a časování slov, tvoření slov, skládání slov do vět. Češi s nimi většinou problémy nemají. Zato cizincům dokážou pěkně zamotat hlavu.
 • Stylistické chyby
  stavba vět, volba slov a podobně.

Ceník

(NS obsahuje asi 250 slov, pro puntičkáře pak 1 800 znaků včetně mezer.)

 • 1
  ZÁKLAD
  do 10. NS ... 80 Kč/NS od 11. NS ... 70 Kč/NS
 • 2
  STUDENT
  od 1. NS ... 60 Kč (referáty, práce seminární, ročníkové, závěrečné, bakalářské, diplomové, doktorandské)
 • 3
  EXPRES DO 24 HODIN
  do 10 NS ... 90 Kč/NS (texty většího rozsahu dle dohody)

Jak hodnotí moji práci…

Pokud si lámete hlavu s češtinou a gramatickými chybami, doporučuji se obrátit na Eriku. Jsem ráda, že mi nejenže opravila mé chyby v textu, ale také mě upozornila, v čem nejvíce chybuji a pro příště se můžu těmto chybám vyvarovat. Její jednání se mi velmi líbilo, jelikož mě pravidelně informovala o průběhu korektur a v poměrně krátkém čase jsem měla zpátky svůj dokument zkontrolovaný a opravený. Takže přestaňte bojovat s češtinou a nebojte se požádat o pomoc.

Veronika Janečková, www.veronikajaneckova.cz Učím lidi, jak najít víru v sebe a plnit si svá přání.

U Eriky oceňuji její profesionální jednání. Vždy odpověděla na každou mou otázku velmi rychle a chápavě. E-book jsem měl připravený k použití již během pár hodin a ještě mi překontrolovala spoustu stran navíc. Eriku doporučuji všem. Je to osobnost, která miluje český jazyk. Takže máte jistotu, že vaše texty budou tak, jak mají být. Bez překlepů a bez chyb.

Josef Hoang, josefhoang.czinfopodnikatel, Brighton, United Kingdom

O tom, že požádám o spolupráci právě Eriku, jsem měla jasno od začátku. Potřebovala jsem korektury u výpravné publikace, kde jsem si opravdu nemohla dovolit případnou chybou zkazit úsilí celého týmu. A o Erice, kterou už několik let sleduji na Facebooku, vím, že je skutečný profesionál a že jí mohu plně důvěřovat. Znovu se mi to potvrdilo při naší spolupráci. Erika do textu zasahovala velice citlivě, i se mě zeptala, zda chci některé konkrétní výrazy v textu záměrně ponechat pro zachování autenticity mého vyprávění. Děkuji, jsem s výsledkem velmi spokojená a Eriku oslovím i příště.

Jolana Fišerová, www.jolanafiserova.czAutorka projektu Radost se radovat