Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Jsem tu. A víte proč?

Jednoho dne si tak kráčím ulicí a BUM! Chyba na orientační tabuli významné úřední budovy. Je to možné? Tam, kde by člověk čekal jazykovou čistotu, se objeví taková nedokonalost. A večer, téhož dne, přebrebt v televizních novinách. A dost! Tak to už stačí! A tu se mi v hlavě mihl nápad. Co takhle s tím něco udělat?

Vraťme se teď o několik let zpět…

Ve škole mě vždycky považovali tak trochu za exota. A proč? Vyžívala jsem se v pravopisu, bavilo mě psát slohovky a dokonce i diktáty. Méně „postižení“ spolužáci ode mě požadovali za menší úplateček (koho by nepotěšila dobrá svačinka,že?) vypracování slohovky, nebo domácího úkolu. Díky mně tak aspoň mohli přežívat  ty pro ně nekonečně dlouhé a nudné hodiny češtiny. Během malé přestávky jsem  slohovku sepsala, schválně v ní udělala pár chyb a výsledek? Krásná dvoječka. Takže už i přes tuto  svou úchylku jsem byla mezi spolužáky oblíbená.

Když jsem pak později studovala český jazyk na vysoké škole, nikoho to vlastně ani nepřekvapilo. I já si myslela, že to bude v pohodě…

A tu mi život uštědřil první pořádnou lekci: „Buď dostuduješ coby samoživitelka s malým dítětem, nebo budeš nešťastná a nikdy už nepředáš dál svou vášeň – češtinu.“

Tak jsem zatnula zuby a ukázala životu, že nejsem žádné „béčko“. Šťastně jsem dokončila studium a ihned získala místo učitelky na základní škole. Moc mě bavilo posouvat všechny ty teenagery dál do života.

Ale pořád tomu něco chybělo…

Začala jsem si uvědomovat, že mi vadí nešťastně formulované věty v novinách a na billboardech. Řada lidí jako by zapomněla na svůj mateřský jazyk.

 Proto jsem se rozhodla, že si založím své stránky a v článcích publikovaných na blogu budu pomáhat s češtinou všem, kteří o to budou stát. Školákům, studentům, jejich rodičům, prarodičům a nebo i cizincům, kteří se budou chtít naučit česky.

A třeba…třeba právě vám.

Erika Hanáčková
Jsem tu proto, abych lidem předávala své znalosti z češtiny tak, aby se pro ně stala srozumitelnou a zábavnou. Pomáhám všem uživatelům českého jazyka pochopit mnohdy složitá pravopisná pravidla a vyznat se ve sděleních, která nás dennodenně obklopují. Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Moje služby

Korektury textu

Copywriting

Jazykový poradce

Přepis textu

Doučování na míru

Komentáře
  • E-book ZDARMA

    "5 rad, jak se neutopit v češtině" Proplujete hladce divokými vodami češtiny.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • DÁREK

    Věnuji vám zcela ZDARMA celou kapitolu z mého (v pořadí již druhého) e-booku Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu.