Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Všichni se máme pořád co učit

Toto moudro ze mě nedávno vypadlo při konverzaci s jednou mojí milou fanynkou na Facebooku. A já si až teď zpětně uvědomila, jak hluboká životní pravda to je. Mnohokrát jsme postaveni do situace, kdy je nutné se „odpíchnout“ ode dna a nastavit hrdě tvář všem těm výzvám, které nám přijdou do cesty.

Vím o tom své…

Vždy jsem se nejlépe cítila někde v tichu, klidu, stranou od lidí. Ale jak už to tak bývá, první výzva na sebe nenechala dlouho čekat.
Mým snem bylo od malička to, že budu stát před třídou plnou žáků a učit je češtinu. To se mi i splnilo. A světe div se, vůbec mi nevadilo, že mluvím k velkému množství žáků, rodičů a kolegů. Všechno to tak pěkně plynulo, šlapalo jako hodinky. Až jednou…
Po rodičovské dovolené mi už nebylo souzeno učit dál. Dodnes mě z toho bolí u srdce. Byla to skutečně moje vášeň!
Tehdy jsem se rozhodla, že vylezu ze své ulity, že na to půjdu jinak. A začala jsem podnikat…

Ono se řekne podnikat. Ale co je snem každého podnikatele? Aby o jeho projektech vědělo co nejvíc lidí. I já to tak cítila. Můj obor, čeština, se přece týká nás všech.

Proč je ale řadě lidí čeština lhostejná?
Proč jim nezáleží na tom, jak píší a mluví?
Proč tak často nacházím chyby v tisku, v knihách a na internetu?
Můžu to aspoň trošku změnit?

Už je to víc než rok, co jsem začala na svých stránkách publikovat blogové články o češtině. Víc než 365 dní od mého prvního seznámení s Facebookem.

A dnes?

Každý den komunikuji s klienty, kteří mě potřebují.
Bavím se s milými fanoušky na Facebooku.
Coby soukromá lektorka pomáhám žákům rozlousknout češtinářské oříšky.
Natáčím videa.
Začínám živě vysílat na Facebooku.

Potkávám další lidi, kteří mě v mém podnikání posunují dál.
Vzdělávám se. Jsem absolventkou několika vzdělávacích kurzů.

Čím dál víc klientů ode mě požadovalo copywriting. Tak jsem se rozhodla, že v tom budu ještě lepší.

 

Díky kurzu Vydělávejte live jsem se naučila pracovat sama na sobě a technicky nastavit všechno tak, abychom se spolu už brzy mohli setkávat při živých vysíláních.

Proč?
Chci vám předávat další a další vědomosti, které jsem načerpala. Hřeje mě u srdce, že je o můj projekt Čeština pro všechny čím dál větší zájem. A myslím si, že naše mateřština si zaslouží, aby se o ní vědělo, mluvilo a psalo. A nejen ona. I vy, čtenáři tohoto článku, jistě patříte k těm, kterým není naše krásná řeč lhostejná.

Stojím si za svým rozhodnutím. Vím, že můj projekt Čeština pro všechny potřebuje mnoho lidí. K čemu?

Chtějí obstát u zkoušek,
mají touhu se neustále vzdělávat,
zlepšovat svoje stávající vědomosti,
bavit se s lidmi, kterým na naší mateřštině záleží.

A proto jsem se rozhodla, že budu dál šířit do světa všechny ty češtinářské chytáky a fígle. Už brzy se spolu začneme potkávat i u webinářů.

Těšíte se? Já moc!

Čeština se mnou je Čeština pro všechny
vaše Erika

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře