Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Přepis videa nebo audionahrávky do textové podoby

Věřím, že se mezi čtenáři mého blogu najde dost tvořivých nadšenců. V hlavě vám víří spoustu nápadů, ale ne vždy pak máte tu sílu a chuť „hodit“ je do počítače. Psaní vás zdržuje. Vy chcete tvořit, vymýšlet a nechat samovolně proudit svoji kreativitu.

Mám pro vás dobrou zprávu. I nadále se nechte unášet na vlnách tvořivé inspirace. Namluvte to, co namluvit potřebujete. A zbytek už je na mně. Nabízím vám svoje pomocné ruce a hlavu korektorky, které neunikne žádná chybka.

Na mém webu najdete záložku Služby a v ní právě zmiňovaný Přepis textu.

O co jde?

Je to jednoduché. Namluvte to, co byste si představovali v budoucnu jako text. (Např. rozhovor do časopisu, meditace, záznam z pracovní schůzky atd.)

Přes Úschovnu mi pošlete na můj e-mail nahrávku.

Tuto nahrávku vám přepíšu ve formátu Word. Právě ve Wordu pak můžete provádět další úpravy, jak je vám libo. Například vkládat obrázky, různé druhy písma, to už nechám na vás. Ale na mně je ten velký kus práce, který vám ušetří drahocenný čas.

V poměrně krátkém čase vám nahrávku přepíšu do podoby textu. Pokud si budete přát, vložím i nadpisy. Když přepisuji obsáhlé nahrávky delší než 10 normostran, je dobré užívat právě i nadpisy a podnadpisy, abyste se v textu dobře orientovali.

Coby korektorka vám samozřejmě zaručuji, že vaši nahrávku přepíšu bez pravopisných a stylistických chyb.

Ale také bez přebreptů a vycpávkových slov. To jsou slova, která se nám často pletou do našeho mluveného projevu. A čím více na ně myslíme, tím častěji je bohužel používáme (např. prostě, vlastně, jakoby, upřímně řečeno, takže). V textu jsou nadbytečná, proto pryč s nimi. A když se budete hodně snažit, časem je sami odstraníte i ze svého projevu mluveného. Nemyslete, i já s nimi občas zápolím při živých vysíláních.

A to není všechno. Přepsaný text vám rozčlením do odstavců. Divili byste se, kolika lidem dělá problém právě to, aby svůj text rozdělili do odstavců. Platí zde zásada, nová myšlenka = nový odstavec. Ale kdo nemá cit pro jazyk, ten ani neví, kdy nový odstavec přidat. I s tímto vám tedy pomohu. Váš text tak bude už na první pohled lépe čtivý. Proč? Právě díky odstavcům bude přehledný a vy i vaši čtenáři se v něm snáz zorientují.

Ani rychlost psaní pro mě není problém. Brzy jsem se naučila psát všemi deseti (jako bych tušila, že se tím budu jednou živit). Pro mnohé z vás to tedy bude záhada, ale mě takovéto psaní skutečně baví.

S tímto vším vám tedy pomohu v rámci přepisu textu. Klienti, pro které jsem přepisy vypracovala, byli doslova nadšeni. Šetří jim to čas a také nervy, které by měli na pochodu při doslovném přepisování. Pokud totiž píšete pomalu, pak to není žádná legrace přepsat například 10 normostran, pak je rozdělit do odstavců a ještě si i hlídat, jestli se do textu nevloudila nežádoucí chyba.

Přepis textu vyžaduje hodně úprav. Ale nebojte, já i přesto vždy zachovám váš osobitý styl. Jisté rozdíly mezi mluveným projevem a psaným textem samozřejmě jsou. Když vám tedy uteče nějaká ta nespisovná koncovka, já už ji do textu napíšu správně. Stejně tak budu zkracovat rozsáhlá a nepřehledná souvětí, kdy se necháváte unášet kreativitou a váš proud řeči je v tu chvíli k nezastavení. V psaném projevu by se však taková souvětí špatně četla, a proto je upravím do několika kratších vět. Podobně pak dovedu „zatočit“ i s pravopisnými chybami a s psaním velkých písmen.

Vše pro vás upravím tak, abyste si s tím pak už nemuseli dělat starosti. Vy jen provedete ty příjemnější finální úpravy.

Už teď se těším na vaše nahrávky. I pro mne jsou často inspirací pro moje další tvoření. Díky nim se dozvím spoustu informací z oborů, o kterých jsem do té doby třeba neměla ani tušení.

Čeština se mnou je Čeština pro všechny.
Vaše Erika

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře