Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Rozhovor na vlnách lásky

Také se vám stalo, že jste na své životní cestě potkali spřízněnou duši? Inspirujícího a čistého člověka, se kterým se vidíte chvíli, ale hned máte pocit, že „to prostě nemůže být náhoda“? Takto podobně jsem se totiž setkala s mojí kamarádkou Barborou Kovářovou. Sice za zcela obyčejných okolností (v obchodě u pokladny), ale zato přesně v tu pravou chvíli, kdy jsme obě potřebovaly vzájemnou podporu v začátcích svého podnikání. A protože je Baruška vskutku neobyčejná svým pohledem na život, sešly jsme se společně, abyste teď mohli číst tyto řádky.

AHOJ BARUŠKO, VÍM O TOBĚ, ŽE SDÍLÍŠ SE SVĚTEM INTERNETU PROJEKT „ŽIVOT NA VLNĚ LÁSKY“. MOHLA BYS ČTENÁŘŮM VYSVĚTLIT, PROČ JSI ZVOLILA PRÁVĚ TENTO NÁZEV?
Více než před rokem jsem založila svůj blog, na který jsem od samého začátku chtěla psát příspěvky, které se týkají tvoření vědomě šťastného života, protože to je podle mého názoru něco, po čem každý ze své podstaty toužíme.
Čím více článků jsem na svoje stránky vkládala, tím více jsem si uvědomovala důležitost přítomnosti lásky v našich životech, a to ať už v oblasti vztahů, práce anebo při trávení volného času. Láska podle mě dává všemu opravdový smysl. Právě ona nám přináší sílu a víru se každý den znovu probouzet a jít dál po svojí osobní cestě. Díky ní máme vášeň pro život a zhmotnění svých snů. A proto se i můj projekt jmenuje Život na vlně lásky, aby už z názvu dýchalo poselství, kterým chci inspirovat druhé.

JAK TĚ NAPADLO PUBLIKOVAT SVOJE TÉMA ON-LINE A JAKÉ JSI MĚLA POCITY Z PRVNÍHO UVEŘEJNĚNÉHO TEXTU?
Už jako dítě jsem si psala deníčky a krátké příběhy. Bavilo mě vyjadřovat svoje emoce a myšlenky slovem a zůstalo mi to v podstatě do dospělosti. Dlouho jsem však nevěděla, jakým způsobem bych to mohla dostat ven k druhým.
Potom jsem ale jednoho krásného dne narazila na on-line kurz Stáni Mrázkové, Podnikání z pláže: http://podnikanizplaze.cz/, který mi umožnil dělat to, co dnes dělám. Píšu články, e-booky a točím krátká videa. Kromě technické výbavy mi však tento kurz zvedl i sebevědomí a dodal odvahu překonávat svoje komfortní zóny.
Právě publikace prvních článků i videí ve mně vyvolala řadu pochybností, ale nezabalila jsem to a šla jsem dál s tím, že na sobě stále pracuji a učím se, čímž snad roste i kvalita toho, co sdílím.
Dnes už vím, že nejde o to, aby to, co člověk tvoří, bylo ideální hned od samého začátku. Ale důležité je nějak začít a postupně se zdokonalovat, což chci vzkázat i vám ostatním. Pokud máte nějakou činnost, která vás baví, tak ji prostě nějak začněte dělat. Třeba i pomalými krůčky, ale začněte. Byla by totiž škoda nevěnovat se něčemu, co vám přináší krásné pocity a chvíle a odkládat to až na někdy, když žijeme tady a teď.

CO TĚ V SOUČASNÉ DOBĚ ŽIVÍ?
Pracuji na zkrácený úvazek v obchodě s oblečením. V posledních měsících jsem však začala využívat i svůj živnostenský list, protože mám první prodeje placeného e-booku ze svých stránek . Také jsme ve Vyškově na Palánku 75 s mojí kamarádkou nedávno otevřely jazykové centrum Teaching by heart: http://www.teachingbyheart.cz/, kde učíme anglicky v pohodě a s úsměvem a už se moc obě těšíme na září a začátek dalšího školního roku s našimi studenty. Rovněž nabízím psychologické konzultace a terapie, takže spektrum mojí činnosti je poněkud širší. Ale jak už jsem řekla, důležité je nějak začít a ono už se to po té naší cestě nějak dál vyvine a rozvine. Pokud máte zájem o naše služby anebo se chcete na něco zeptat, neváhejte mě kontaktovat. Více info na mých stránkách: http://barborakovarova.cz/muj-osobni-pribeh/

PROČ SE VĚNUJEŠ VEDLE BLOGOVÁNÍ PRÁVĚ ANGLIČTINĚ A TERAPIÍM?
Angličtina je moje srdeční záležitost. Devět let jsem žila v zemi věčně zelených trávníků, křupavých sendvičů a cihlově červených domů a ona mi ta holka angličtina za tu dobu prostě nějak přirostla k srdci. Ráda anglicky mluvím, ráda angličtinu poslouchám a ráda v angličtině i čtu.
Užívám si rovněž komunikaci s lidmi a předávání informací, takže když se tyto dva aspekty spojí dohromady s výukou angličtiny, vzniká z toho pro mě úžasně příjemná kombinace, která mě prostě baví.
Pokud jde o terapie, tak těmi se zabývám proto, že měly klíčový význam ve změně mého vlastního života, a proto věřím, že mohou změnit i životy ostatních lidí. Fascinuje mě, že můžu přispět na osobním rozvoji někoho jiného, tak jako i ostatní přispěli a přispívají i mně na mém osobním rozvoji. Už dlouhou dobu se zabývám osobním rozvojem a sílou myšlenky. V Anglii jsem dálkově studovala psychologii, takže terapie a konzultace je skutečně něco mně velmi blízkého.

CO TĚ NEJVÍCE OVLIVNILO NA TVOJÍ CESTĚ OSOBNÍHO ROZVOJE?
Prošla jsem si nejrůznějšími semináři, terapiemi, zasvěceními, meditacemi, přečetla mnohé knihy, prošla si studiem psychologie a zakončila ho bakalářským titulem. Děkuji za vše a za každého. Vše a každý mě totiž nějak obohatil. To, co však považuji za stěžejní na mojí pouti osobního rozvoje, je kurz Technika Kvantového Doteku Matrixu od Pavla Vondráška: https://www.kvantovaterapie.cz/. Právě tam došlo k mému plnému uvědomění, že já jsem tvůrkyně svojí reality na základě svého myšlenkového nastavení a že je možné vše, pokud si to dovolím a ve svém informačním poli nastavím. Kurz je hlavně velmi praktický a člověk se tam naučí, jak pracovat s lidským podvědomím, které bývá velmi často zasekané negativními programy, které nám brání k žití plnohodnotného života, který chceme opravdu žít a nejen přežívat.

JE JEŠTĚ NĚCO DALŠÍHO, CO BYS CHTĚLA ABSOLVOVAT PRO DALŠÍ OSOBNÍ ROZVOJ?
Ráda bych vyzkoušela pobyt ve tmě, protože věřím, že je to skvělý způsob, jak se odpoutat od okolních vlivů a napojit se na čistou esenci sebe sama. Na tu skutečnou Barču, kterou jsem, bez ohledu na to, co mi kdy kdo řekl a předestřel. Taky bych se ráda setkala s nějakým opravdovým, třeba peruánským, šamanem.

MYSLÍŠ SI, ŽE POBYT VE TMĚ JE VHODNÝ PRO KAŽDÉHO?
Myslím si, že pobyt ve tmě je vhodný pro každého, kdo si myslí, respektive cítí, že je pro něj vhodný. Věřím, že každý z nás máme individuální životní cestu i cestu osobního rozvoje, a pokud s námi něco rezonuje a máme pocit, že do toho máme jít a že nám to něco dá, tak to tak i často je.
Pobyt ve tmě však všeobecně není doporučován osobám závislým na drogách anebo osobám trpícím klinickými depresemi. Domnívám se, že tací by ani o tomto druhu terapie neuvažovali, protože po několika dnech ve tmě se nám otevírají právě naše strachy a negativní programy, což by bylo pro takovéto jedince velmi zátěžové.

JE JEŠTĚ NĚCO, CO BYS RÁDA ŘEKLA TĚM, CO ČTOU TENTO ČLÁNEK?
Určitě bych chtěla všem říct, ať se nebojí sebepoznání. Ať hloubají do největších hlubin sebe sama, ať ví, kdo jsou, kam v životě jdou a s kým. Ať se nebojí toho všeho, co v sobě můžou najít, protože to je právě ta cesta jejich sebepoznání a cesta kupředu.
A i když v sobě můžeme najít nějaké strachy, bolesti, křivdy, tak právě jejich objevením je můžeme obejmout, přijmout, čímž se jejich negativní náboj vybíjí a my potom paradoxně můžeme cítit a žít jejich opak v podobě lásky, radosti a lehkosti bytí.

A ještě chci poděkovat tobě, Eriko, že tak houževnatě, odhodlaně a trpělivě jdeš podnikatelskou cestou češtinářky, copywriterky a copyeditorky. Že nám předáváš náš krásný rodný a jedinečný jazyk tak hravou, zábavnou a efektivní formou, aby stále žil nejen v našich myslích, ale především srdcích. A že ještě u toho všeho stíháš podporovat a inspirovat druhé, kteří si chtějí splnit svůj podnikatelský sen jako třeba já. Jsi velmi pozitivní a přátelská bytost. Ať se ti moc daří a ještě jednou ti děkuji za to, že jsi.

Tak ať je život na vlně lásky můj, tvůj Eriko i váš, milí čtenáři,
s pozdravem Barča

 

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře