Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Rozhovor z Pláže

Tentokrát mám pro vás rozhovor s Alenou  Vorlíčkovou.
Spojuje nás celoživotní vášeň – čeština. Každá na ni pohlížíme trochu z jiné strany. A víc už vám neprozradím, nechám to vše na Alence.

Ahoj Alenko. Jsme kamarádky z Pláže a já si toho moc vážím. Vysvětli, prosím, našim čtenářům, proč právě Pláž. (Není běžné psát slovo Pláž s velkým písmenem. Ale i to má svůj důvod.)
Ahoj Eriko. Před pár lety jsem díky přípravám k napsání knihy četla krásný článek o jednom spisovateli, který jezdí psát na mé nejoblíbenější místo. Snila jsem o tom, že na břehu toho jezera budu taky psát a tvořit. A to už se mi během pár let vlastně splnilo. Díky internetu tam můžu i trochu pracovat a věnovat se online marketingu, který mě živí. Zároveň se můžu při tom kochat výhledy na alpské vrcholy, na průzračné jezero a vůbec na okolní nádhernou přírodu. Pokaždé jsem taky složitě vyřizovala objednávky mého e-booku Průvodce pohádkovým Slovinskem. Díky kurzu Podnikání z pláže, na který narážíš, jsem byla před pár týdny schopná si sama vytvořit internetové stránky, aktualizovat e-book a zautomatizovat jeho prodej. Nemusím už každému zájemci psát maily, to vše už běží samo, i když nejsem na internetu. (Poznámka autorky: Název online kurzu Podnikání z Pláže jsem zkrátila na „Pláž“. Jeho autorkou je Stáňa Mrázková, která učí podnikatele, jak psát e-booky a jak si vlastnoručně vytvořit webové stránky a blog.)

Prozradíš nám i něco o sobě, aby tě čtenáři líp poznali?
Žiju na samotě u lesa, mám dvě menší děti a už druhým rokem pracuji jako autorka, redaktorka, copywriterka, linkerka, lektorka a nevím co ještě na volné noze. To, co mě baví, mě dnes i živí. Zároveň využívám zkušenosti ze své praxe – působila jsem spoustu let jako češtinářka na víceletém gymnáziu.

Vím o tobě, že se zabýváš hned několika obory. Pochlub se nám, co všechno zvládáš.
V současné době se moje práce spojuje ve třech proudech – projekt na podporu čtenářství, tvůrčí psaní pro mládež a dospělé a pohádkové Slovinsko. Vedu kurzy psaní, storytellingu, biblioterapie pro pedagogy a sociální pracovníky. A pak se také věnuji copywritingu, linkbuildingu a online marketingu pro dvě známé společnosti. To ve zkratce znamená, že píšu články a hledám pro ně umístění.

Každý máme nějakou vášeň, nějakého „koně“ číslo jedna. Jaký je ten tvůj?
Mou vášní je pohádková země, kouzelná zahrada – Slovinsko. Mám tam kamarádku hodně let (ani nemůžu napsat kolik). Píšeme si a navštěvujeme se s celými rodinami. Vždy nám ukážou nějaký krásný kout a vyprávějí nám příběhy. Díky tomu vzniklo všechno to, co dělám. Poznávám další a další zajímavá místa a zajímavé lidi. A před pár týdny jsem překvapivě obdržela pozvání na oslavu státního svátku na slovinské ambasádě v Praze.

Co můžeš nabídnout našim čtenářům?
Čtenářům můžu nabídnout ke čtení netradičního průvodce Pohádkové Slovinsko, sbírku lidových pohádek Kouzelná zahrada, pohádkové sešity Noc v lese, Červená krabička, Zlatý střevíček, Dívka z pomeranče, Tři prsteny, Zlatý cop, Čarovnica a slovinskou kuchařku.

V jednom ze svých článků jsem psala o celostátní akci Celé Česko čte dětem. Bylo mi ctí být letos při tom. Co ty a čtení?
Čtení je celý můj život. A co se týče Týdne čtení dětem, účastnila jsem se zatím každým rokem. Na tom prvním, mezinárodním, jsme spolu s přáteli ze Slovinska představili náš tehdy nový projekt Pohádky pro společné čtení. Loni jsme dokonce byli na pozvání Celé Česko čte dětem na slavnostním zahájení, které proběhlo na filmovém festivalu ve Zlíně. Letos jsme měli krásnou akci ve svitavském parku u knihobudky, kde jsme oslavili naše výročí, odměnili vítěze naší narozeninové soutěže a taky si četli a hráli.

Alenko, z celého srdce ti děkuji za rozhovor a těším se na naše další setkání.
Děkuji, Eriko, držím palce při plavbě na rozbouřených vlnách české gramatiky.

 

Čeština se mnou je Čeština pro všechny

vaše Erika

logo

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře