Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Zvu vás do svého království

Přátelé, zvu vás na prohlídku svého království. K jeho získání mi však nepomohly pohádkové úkoly. Nezabila jsem devítihlavou saň, nepolíbila jsem ropuchu. Takže žádné Bylo, nebylo…

Před pěti lety se mi začal život sypat jako domeček z karet. Navždy jsem přišla o milovaného tatínka. Dlouho bojoval, ale svůj boj nakonec prohrál. Byl povolán na věčnost…

Přišla jsem o milovanou práci. Zčistajasna, bez varování. Jako mávnutím kouzelného proutku byly pryč všechny ty úžasné děti, kterým jsem mohla předávat svoje vědomosti. Ještě teď mě z toho bolí u srdce.

Jsem ale bojovnice. Po tatínkovi. A tak se nedám zastrašit nástrahami, které mi život hodil do cesty. Jdu dál. Nehodlám se vzdát své vášně, jíž je čeština. Pozoruji na sobě, že se ze mě stává zlobivá holčička, která nechce poslouchat nařízení shora. Utvořím si vlastní království plné načančaných komnat. Přesně takových, jaké já chci. A basta fidli!

Ostatně právě teď máte jedinečnou příležitost prohlédnout si mé komnaty zblízka. Dveře poznání jsou tu pro vás otevřeny tak dlouho, jak jen chcete.

KOMNATA PRVNÍ – VÍTEJTE
Dejme tomu, že o mně zatím nic nevíte. Nebudeme to tedy protahovat, nemusíte se ani zouvat. Zde máte možnost zjistit něco o mně. Zhlédněte video (a ne jen jedno). Vydejte se na Facebook, kde na vás čekám na stránce Čeština pro všechny. I já sem chodím moc ráda. Popovídám si tu se svými milými fanoušky, společně se pobavíme a leccos nového se naučíme.

KOMNATA DRUHÁ – SLUŽBY
Tato část mého království je pěkně rozlehlá. Už na chodbě budete možná chvíli váhat, pro které z dveří se rozhodnout.
Na prvních, s obrázkem kresleného počítače, se blyští nápis Korektury textu. Za nimi číhám s červenou propiskou v ruce. A běda, jestli objevím nějakou pravopisnou nebo stylistickou chybu. To pak s vaším textem zatočím tak, že… Ne, nebojte se! K vašim textům se budu chovat jako k miminku. S náležitou péčí a láskou. Protože já pracuji nejen hlavou, ale i srdcem.
Za druhými dveřmi s obrázkem sovy se skrývá Jazykový poradce. Tedy překvapivě já a moje bezplatné rady z oblasti českého pravopisu a stylistiky.
Třetí dveře? Do těch mohou vstoupit všichni žáci a studenti, kteří potřebují Doučování na míru. Srozumitelně a trpělivě jim vysvětlím vše, z čeho mají v češtině obavy. Stačí pootevřít a rázem se dozvíte vše potřebné.
A čtvrté dveře s nápisem Copywriting Ty jsou tu pro vás otevřeny vždy, když potřebujete hodit na svůj web nějaký ten lákavý text. Háček je ale v tom, že si s tím nevíte rady. Žádné strachy, napíšu vám text podle vašich požadavků a přání. Pomocí copywritingu podráždím chuťové pohárky vašich zákazníků tak, že se budou na váš web rádi vracet a konzumovat jeho další lahůdky.
Umíte psát, baví vás to, ale pořád to nějak není to pravé ořechové? Pak využijte můj copyediting. Vaše dílko uhladím, vylepším a okořením.
A ještě jsou tu jedny dveře, do kterých vstupuje čím dál více klientů. Co se za nimi skrývá? Přepis textu. Ten je „záchrannou vestou“ pro všechny, kteří raději mluví a při psaní textů se necítí jako ryba ve vodě. Je to jednoduché. Vy mi pošlete svoji audio nebo videonahrávku, kterou vám následně přepíšu do textové podoby. Výsledný text je samozřejmě bez chyb a navíc ještě rozdělen do odstavců.

KOMNATA TŘETÍ – BLOG
Zde si „pošmáknou“ všichni hladoví čtenáři. Články o češtině (a nejen o ní) se to tu jenom hemží. Ostatně přijďte ochutnat, co jsem pro vás „uvařila“.

KOMNATA ČTVRTÁ (tajná, dostanete se do ní z komnaty třetí) – O AUTORCE
Maličký kousek tajemství této komnaty jsem vám poodhalila už na začátku. Zbývající část mého životního příběhu si můžete přečíst zde.

KOMNATA PÁTÁ – E-BOOKY ZDARMA
Děťátka moje vymazlená, moje e-booky neboli elektronické knihy. Jsem na ně náležitě hrdá (jako každá maminka). I když se v nich píše o češtině (a nejen o ní), určitě se s nimi i zasmějete. Na nějaké to vážné recitování pouček mě doopravdy neužije. To mi věřte!

KOMNATA ŠESTÁ – VÍCE NEŽ 20 PRAVOPISNÝCH CHYTÁKŮ…
Další z mých elektronických ratolestí. Pravda, při jeho porodu jsem se tedy pořádně zapotila! Ale stálo to za to. Světlo světa spatřil e-book napěchovaný češtinářskými chytáky, na kterých si už vylámal zuby nejeden uživatel mateřského jazyka. A proto je tu máte ode mne všechny pěkně pohromadě. Abyste vy všichni, kdo mluvíte česky, uměli také česky psát. O to se můj e-book s radostí postará.

KOMNATA SEDMÁ – STUDENTI A UČITELÉ ČEŠTINY
Do této místnosti zvu především všechny studenty a učitele češtiny. Najdou zde mnoho poučení a inspirace pro svoji práci. Mohou se v těchto prostorách setkat se svými kolegy, vyměnit si s nimi své zkušenosti nebo jen tak poklábosit.

KOMNATA OSMÁ – KONTAKT
A jsme v posledním pokojíčku mého království. Teď už víte, že jsem tu pro vás. Že vám ráda nabídnu pomocnou ruku (tedy spíš mozek „postižený“ češtinou), abyste se nemuseli naší mateřštiny bát. Nebudu vám slibovat zázraky. I když… kdo ví. Možná začnete češtinu i milovat. Zasloužila by si to. To už ale záleží na vás. Určitě přijďte, budu se na vás těšit.

Čeština se mnou je Čeština pro všechny

vaše Erika

 

Erika Hanáčková
Jsem tu proto, abych lidem předávala své znalosti z češtiny tak, aby se pro ně stala srozumitelnou a zábavnou. Pomáhám všem uživatelům českého jazyka pochopit mnohdy složitá pravopisná pravidla a vyznat se ve sděleních, která nás dennodenně obklopují. Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Moje služby

Korektury textu

Copywriting

Jazykový poradce

Přepis textu

Doučování na míru

Komentáře
  • E-book ZDARMA

    "5 rad, jak se neutopit v češtině" Proplujete hladce divokými vodami češtiny.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • DÁREK

    Věnuji vám zcela ZDARMA celou kapitolu z mého (v pořadí již druhého) e-booku Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu.