Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Zvu vás do svého království

Přátelé, zvu vás na prohlídku svého webového království. K jeho získání mi však nepomohly pohádkové úkoly. Nezabila jsem devítihlavou saň, nepolíbila jsem ropuchu. Takže žádné Bylo, nebylo… Za vším tím češtinářským tvořením se skrývá spoustu hodin mravenčí, ale pro mne stále radostné, naplňující a hlavně smysluplné práce.

Nyní tedy máte jedinečnou příležitost prohlédnout si mé komnaty zblízka. Dveře poznání jsou tu pro vás otevřeny tak dlouho, jak jen budete chtít.

KOMNATA PRVNÍ – ÚVOD
Dejme tomu, že o mně zatím nic nevíte. Nebudeme to tedy protahovat, nemusíte se ani zouvat. Zde máte možnost zjistit něco o mně. Zhlédněte video (a ne jen jedno). Vydejte se na Facebook, kde na vás čekám na stránce Čeština pro všechny. I já sem chodím moc ráda. Píšu si tu se svými milými fanoušky, společně se pobavíme a leccos nového se naučíme.

KOMNATA DRUHÁ – BLOG
Zde si „pošmáknou“ všichni hladoví čtenáři. Články o češtině (a nejen o ní) se to tu jenom hemží. Ostatně přijďte ochutnat, co jsem pro vás „uvařila“.

KOMNATA TŘETÍ – SLUŽBY
Tato část mého království je pěkně rozlehlá. Už na chodbě budete možná chvíli váhat, pro které z dveří se rozhodnout.

Na prvních, s obrázkem kresleného počítače, se blyští nápis Korektury textu. Za nimi číhám s červenou propiskou v ruce. A běda, jestli objevím nějakou pravopisnou nebo stylistickou chybu. To pak s vaším textem zatočím tak, že… Ne, nebojte se! K vašim textům se budu chovat jako k miminku. S náležitou péčí a láskou. Protože já pracuji nejen hlavou, ale i srdcem.

Jsou tu i druhé dveře, do kterých vstupuje čím dál více klientů. Co se za nimi skrývá? Přepis textu. Ten je „záchrannou vestou“ pro všechny, kteří raději mluví a při psaní textů se necítí jako ryba ve vodě. Je to jednoduché. Vy mi pošlete svoji audio- nebo videonahrávku, kterou vám následně přepíšu do textové podoby. Výsledný text je samozřejmě bez chyb a rozdělím vám jej i do odstavců, aby byl přehlednější.

A co třetí dveře? V těch jsou vítáni všichni žáci a studenti, kteří potřebují Doučování na míru. Srozumitelně a trpělivě jim vysvětlím vše, z čeho mají v češtině obavy. Stačí pootevřít a rázem se dozvíte vše potřebné.

Čtvrté dveře s nápisem Copywriting jsou tu pro vás otevřeny vždy, když potřebujete na svůj web nějaký ten lákavý text. Háček je ale v tom, že si s tím nevíte rady. Žádné strachy, napíšu vám text podle vašich požadavků a přání. Pomocí copywritingu podráždím chuťové pohárky vašich zákazníků tak, že se budou na váš web rádi vracet a konzumovat jeho další lahůdky.
Umíte psát, baví vás to, ale pořád to nějak není to pravé ořechové? Pak využijte můj copyediting. Vaše dílko uhladím, vylepším a slovně okořením, pokud to bude potřeba.

Za pátými dveřmi s obrázkem sovy se skrývá Jazykový poradce. Tedy překvapivě já a moje bezplatné rady z oblasti českého pravopisu a stylistiky.

KOMNATA ČTVRTÁ – KNIHY
Na tuto komnatu jsem obzvlášť pyšná! Splnila jsem si svůj dávný sen o tom, že jednou napíšu knihu. O to víc mě těší, že jsem doteď napsala dokonce dvě knihy.

V knize Čeština pro všechny vysvětluji jednoduše a odlehčeně ty jevy, se kterými se často potýkají jak žáci, studenti, tak i dospělí. Velice mne těší nadšené reakce od vás, kteří patříte mezi její čtenáře. Vstupte a zjistíte víc.

Moje druhá kniha s názvem Pravopis pro všechny je určena všem, kteří potřebují psát správně a bez chyb. Postupně se v ní seznámíte se všemi oblastmi českého pravopisu, například se psaním čárek ve větách, psaním s/z, psaním i/y, psaním mě/mně, se psaním velkých písmen a podobně. V jednoduchých textech pak podrobně odůvodňuji správné psaní problematických slov. Kniha dobře poslouží i žákům a studentům, kteří se připravují na zkoušky z českého jazyka.

KOMNATA PÁTÁ – ZDARMA
Děťátka moje vymazlená, moje e-booky neboli elektronické knihy. Jsem na ně náležitě hrdá (jako každá maminka). I když se v nich píše o češtině (a nejen o ní), určitě se i pobavíte.

KOMNATA ŠESTÁ – VÍCE NEŽ 20…
Další z mých elektronických ratolestí. E-book napěchovaný češtinářskými chytáky, na kterých si už vylámal zuby nejeden uživatel českého jazyka.

KOMNATA SEDMÁ – STUDENTI A UČITELÉ ČEŠTINY
Do této místnosti zvu především všechny studenty a učitele češtiny. Najdou zde mnoho poučení a inspirace pro svoji práci.

KOMNATA OSMÁ – KONTAKT
A jsme v posledním pokojíčku mého království. Teď už víte, že jsem tu pro vás a že vám ráda nabídnu pomocnou ruku (tedy spíš mozek „postižený“ češtinou), abyste se nemuseli naší mateřštiny bát. Nebudu vám slibovat zázraky. I když… kdo ví. Možná začnete češtinu i milovat. Zasloužila by si to. To už ale záleží na vás. Určitě přijďte, budu se na vás těšit.

Pokud znáte někoho, komu by se mohly hodit tyto informace, klidně sdílejte článek dál.

Čeština se mnou je Čeština pro všechny.

Vaše Erika

 

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře