Se mnou se nemusíte bát pravopisných chyb a nudných pouček

Spolu nám to ladí

Zbožňuji hudbu. A to hlavně zásluhou mých milujících rodičů. Dennodenně jsem musela hlasitě zpívat ve vaně, aby měli jistotu, že nejdu ke dnu. Doteď jim za to vděčím. De facto jsem zpěv zvládla dřív než první dětská slůvka. A navíc, dalo se to i poslouchat! Žádná besídka ve školce se neobešla bez mého pěveckého vystoupení. Hra na první hudební nástroj byla pak jen otázkou času.

Ještě před začátkem školní docházky jsem zvládla techniku hry na sopránovou zobcovou flétnu. A to i přesto, že jsem ještě neuměla číst a noty mi „předčítala“ moje maminka hudební múzou nepolíbená.

V pouhých devíti letech přibyl k flétně i lesní roh. S tímto (pro dívku netypickým) žesťovým hudebním nástrojem jsem se tak trochu trápila celé čtyři roky. Ovšem na druhou stranu – zkušenost k nezaplacení.

A pak to přišlo!

Ve třijá a hudbanácti letech na mě pod vánočním stromečkem čekala moje první kytara. Vánoční dárek, který zůstane zřejmě už navždy tím nejlepším! Konečně hudební nástroj, u kterého můžu i zpívat a zúročit tak více než desetileté působení v pěveckém sboru.

Coby samouk jsem se kytary chytila a dodnes už nepustila. Několikrát v životě mne vytáhla z „depky“ a vyléčila řadu mých mindráků. Každý nějaké máme. Mě v pubertě trápila moje nekonfekční postava a brýle se skly jako popelníky. A taky výška postavy blížící se sto osmdesáti centimetrům. (Co by za to některé holky toužící po skotačení na přehlídkových molech daly!)

Na žádném školním výletě ani „čundru“ nesměla chybět moje milovaná kytara. Kde jsem hrála a zpívala, tam jsem oslňovala. Opravdu skvělá terapie pro zakomplexovanou mladou dívku!

A to jsem tehdy ještě netušila, že budu za pár let vyučovat hudební výchovu na základní škole. Sice jen krátce, ale moji skvělí žáci na to dodnes vzpomínají. Přála bych vám vidět (a hlavně slyšet), s jakým nadšením vyluzovali někdy falešné a jindy zas čisté tóny.

Zpěv za doprovodu kytary se zkrátka stal mou vášní, mým celoživotním koníčkem. Podobně jako můj hlavní kůň – čeština.

 

Čeština se mnou je Čeština pro všechny

vaše Erika

logo

 

Erika Hanáčková
Pomohu vám v případě, že potřebujete poradit s pravopisem. Jednoduše a srozumitelně vysvětluji, jak vyzrát na nejrůznější češtinářské chytáky a výjimky. Vypracuji pro vás také korektury textu, přepis textu, copywriting. Poskytuji  doučování ve Vyškově a okolí, coby jazykový poradce vám odpovím na vaše dotazy. Napsala jsem několik e-booků a Více než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu. Jsem autorkou tištěných knih Čeština pro všechny (2020) a Pravopis pro všechny (2022). Zde najdete můj příběh >> Napsala jsem pro vás tři e-booky 5 rad jak se neutopit v češtině>> a 6 dopisů interpunkčním znaménkům aneb jak na ně vyzrát>>aVíce než 20 pravopisných chytáků, se kterými si už nebudete lámat hlavu>>

Korektury

Copywriting

Přepis textu

Doučování na míru

Jazykový poradce

Komentáře